Тампонний друк

Тамподрук ідеально підходить для нанесення зображень на сувенірну продукцію, він відмінно справляється з друком дрібних зображеннь. Принцип тамподруку досить простий. Спочатку малюнок за допомогою фотогравіювання наноситься на кліше, залишаючи на його поверхні поглиблення, куди і потрапляє фарба. Потім у кліше опускається спеціальний тампон з силіконового каучуку (ролер), який і переносить бажаний малюнок на виріб. За рахунок того, що силікон не вбирає зайву фарбу, – чіткість картинки гарантована, а гнучкість силіконового тампону дозволяє працювати навіть зі складними геометричними поверхнями. Тамподрук універсальний щодо матеріалів і гарантує яскравість кольору.

Метод тамподруку має власну історію. Його винайшли в XIX столітті, у Швейцарії, де за допомогою ролерів з желатину стали оформляти циферблати годинників, замінивши цим нововведенням ручний розпис. Ось тільки желатинові ролери не набули особливої популярності. Але пізніше, у 1965 році, тамподрук удосконалили, німецький інженер Вілфріл Філліп вирішив використати силікон. Так з’явилися гнучкі, стійкі до хімічної фарби та довгограючі ролери.

В наші дні ці елементи виготовляють із силіконового каучуку або поліефіруретану, розміром 5-7 мм. Один ролер може залишити від 10 тис. до 100 тис. відбитків.


Переваги тамподруку

 • Універсальність — підходить для друку на різноманітних матеріалах (в тому числі – комбінованих). Також, можна наносити малюнок на предмети з різною геометричною формою.
 • Деталізація – зображення високої чіткості на непласких поверхнях.
 • Точність – малюнок на виході повністю відповідає макету.
 • Оперативність — швидкість роботи з великими тиражами продукції (від 5000од. за 1 зміну).
 • Ідеальна кольоропередача – друк по пантону!
 • Зносостійкість – зображення, нанесені тамподруком, стійкі до стирання.

Отже, що варто знати про тамподрук?

 • Для тамподруку потрібен спеціальний макет, який виготовляється електронним способом, потім на його основі оригінальне зображення розбивають на фотоформи. Потім виготовляють кліше з малюнком та на обладнанні заповнюють його фарбою. Після, за допомогою силіконового тампону переносять зображення на виріб і дають фарбі висохнути.
 • Тамподрук працює з невеликою кількістю кольорів, максимум шість, але при цьому гарантує відмінну деталізацію.
 • Тамподрук дозволяє підігнати палітру кольору якомога ближче в шкалі Pantone, що важливо, при орієнтирі на брендбук компанії.
  Сильно викривлені поверхні, наприклад, спіралеподібні кулькові ручки, не підходять для друку.
 • Цей вид друку не розрахований на великі малюнки. Так на ручках ширина зображення не має перевищувати 55 мм, а висота —10 мм, на більших предметах, допускає розмір малюнка 80Х60 мм.
 • Якщо поверхня виробу темна і прозора, то для друку в якості підкладки потрібно нанесення білого кольору.
 • Виготовлення кліше для кожного кольору в зображенні обов’язкове.
Тамподрук на кераміці
Тамподрук на металі
Тамподрук на дереві
Тамподрук на пластику
Тамподрук на склі
Тамподрук на картоні
Зв'язатися