Сублімація

Метод сублімації ґрунтується на використанні спеціальних фарб, які при нагріванні переходять у газоподібний стан, глибоко проникаючи у матеріал. У цьому і полягає секрет стійкості малюнків, що вийшли — яскравих, соковитих, з добре промальованими дрібними деталями. Весь технологічний процес не займає багато часу. Спочатку малюнок роздруковується в дзеркальному відображенні на сублімаційному папері, що не вбирає чорнило. Потім папір і матеріал (наприклад, футболка) прикладаються один до одного «віч-на-віч» і поміщаються в термопрес. Завдяки високим температурам фарба практично спаюється з верхнім шаром тканини, і через 2-3 хвилини однотонна та нудна футболка перетворюється на оригінальний сувенір.


Переваги сублімаційного друку

  • Висока якість – друк зображення (включаючи фотографії) цим методом передає все різноманіття кольору та найдрібніші деталі малюнка.
  • Стійкість — зображення не піддається механічним впливам, добре переносить вологе середовище, прання, сонячне проміння, високі та низькі температури.
  • Простота – малюнки наносяться швидко та з мінімальними зусиллями.
  • Вартість – можна замовити цілу партію сувенірної та рекламної продукції за доступною ціною.
  • Екологічність – у сублімаційному друку використовуються безпечні фарби на водній основі.
  • Економія на навчанні персоналу – сублімаційний друк не потребує професійної підготовки.

Сублімаційний друк використовується для створення рекламної та сувенірної продукції, в основному 3d-футболок із синтетичних тканин та будь-якого 3d-одягу — толстовок, світшотів, сорочок поло, бейсболок, рюкзаків, шарфів. Ця технологія добре працює для банерів, стендів, всіляких розтяжок, парасольок, кухлів, чохлів для гаджетів і навіть для взуття. Під час друку на прапорах виходить наскрізний малюнок, що дуже важливо, адже прапор майорить на вітрі і повинен бути помітний з усіх боків.

Єдина умова для вдалої сублімації – текстиль повинен більш ніж на 60% складатися із синтетики, а для інших матеріалів потрібна наявність полімерного шару. В крайньому випадку можна покрити сувенір поліестрової плівкою, на яку наноситься малюнок. Натуральна тканина або сувеніри з різних матеріалів також можуть бути оброблені спеціальною ґрунтовкою – праймером у вигляді лаку або спрею, на який наноситься сублімаційний малюнок. Без такої попередньої підготовки зображення на невідповідній поверхні зітреться через одне-два прання.

Також досвід сублімаційного друку показав, що на світлому тлі малюнки виходять чіткішими та яскравішими, тому білий, бежевий, ніжно-рожевий, блакитний, світло-жовтий та інші пастельні відтінки ідеально підходять для сублімації. Навіть жовто-коричневі поверхні чудово передають насичену палітру кольорів.

Зв'язатися